O webu

Jak už název stránek CostaMaresme.cz napovídá, tak jste zavítali na web, který se věnuje severošpanělské riviéře Costa Maresme (nebo také Costa del Maresme) v Katalánku.

Costa Maresme neboli v překladu „mořské pobřeží” navazuje na známou Costa Bravu a někdy je dokonce brána jako její součást, protože se jedná o poměrně malý kus pobřeží dlouhý jenom něco kolem 70 kilometrů. První letoviskem na Costa Maresme je Malgrat de Mar (zatímco poslední letoviskem na Costa Bravě je známé Blanes). Riviéru pak na jihu ohraničuje velkoměsto Barcelona.

Ale zpět k tomu, co vlastně na těchto stránkách naleznete. Chceme vás provést pobřežím Costa Maresme a ukázat vám všechny zdejší zajímavosti. Představíme vám zdejší města, pláže, zajímavou přírodu, kulturu, historii, kuchyni, ale i spoustu novodobých atrakcí jako aquaparky nebo bohatý noční život.

Costa Maresme může nabídnout dokonale vybavená turistická letoviska a skvělou infrastrukturu. Je zde velké množství restaurací, kavárniček, udržované pláže, bohaté možnosti vodních sportů stejně jako atrakce pro rodiny s dětmi jako různé zábavní parky s kolotoči.

Na Costa Maresme převažují hlavně hodně dlouhé (i několik kilometrů) písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Co se týká krajiny, tak na severní části riviéry převládají kopce, které se pozvolna zvedají. Jižní část kolem Barcelony je už rovinatější a velmi hustě obydlená.

Za centrum riviéry je považováno město Callala, které se nachází spíše v severní části pobřeží. Oficiální hlavní a největší město zdejší commarcy (něco jako okres) je ale město Mataro na jihu. Dalšími známými městy jsou Malgrat de Mar, Santa Susanna nebo Canet de Mar.

Pokud máte rádi pohodlnou dovolenou plnou a po západu Slunce zábavu, tak budete z riviéry Costa Maresme nadšeni. Nedaleké velkoměsto Barcelona a energii, která z něj sálá do celého okolí, je zde cítit na každém kroku.