Srp 10

Montalt Parc

do Města

Montalt Parc je čistě turistický resort na plážích Katalánska – Costa Maresme. Nachází se mezi městečky Can Sanc a Caldes d’Estrac. Jen malý kousek ve vnitrozemí jsou pak dvě větší města St Andreu de Llavaneres a druhé St Vicenç de Montalt. Jen pro zajímavost velkoměsta Barcelona je odtud vzdáleno 35 kilometrů vzdušnou čarou.

  

Ale zpět k Montalt Parc. Opravdu se jedná o čistě turistické letovisko, které vyrostlo až v druhé polovině 20 století. Obec se skládá z několika bloků takřka na chlup stejných domů a apartmánů. V severní části města hned za tenisovými kurty jsou některé domy pospojovány do řadovek. Trochu jiný je charakter domů hned na pobřeží, kde se nachází menší hotýlky nebo velké luxusní vily.

  

Pláž je zde přímo podél délky celého města. Je z jemného písky a v průměru 30 – 60 metrů široká. Pokud byste šli směrem na jihozápad, tak se pláž postupně rozšiřuje, až na okraji města naráží na poměrně velký přístav. Z druhé strany pokračuje pláž dál až do nedalekého Caldes d’Estrac. Mezi těmito městy u hlavní silnice se také nachází velké parkoviště, kde většinou není problém zaparkovat.

Montalt Parc je zkrátka obyčejné turistické letovisko, které láká na pohodový prázdninový odpočinek. Výhodná je také poloha v centru riviéry Costa Maresme, takže to odtud není nikam daleko.

 

Napiš komentář