Srp 16

Can Sanc

do Města

Can Sanc (v originále Can Sanç) je pobřežní letovisko, které je součástí města Sant Andreu de Llavaneres. St. Andreu je větší město s 9745 obyvateli nacházející se mezi městy Mataró a Sant Vicenc de Montalt. Metropole Barcelona je odtud vzdálená cca 35 kilometrů vzdušnou čarou. St. Andreu se tedy nachází asi 2 kilometry ve vnitrozemí zatímco Can Sanc je přímo na pobřeží.

Mezi oběma městskými částmi se nachází například dálnice Autopista del Maresme (C 32), golfové hřiště Club de Golf de Llavaneras nebo Parc Atmetllareda. Samozřejmě tu jsou také obyčejné domy nebo v části nejblíže k pobřeží políčka a skleníky.

  

Can Sanc je dnes oblíbené turistické letovisko, které se poměrně rychle rozrůstá, a dost možná třeba jednou přeroste i mateřské St. Andreu. Zásluhu na tom má samozřejmě hlavně moře, které láká turisty. Kromě toho zde ale mají i velký přístav. Přístav se jmenuje Balís Port Marina a je připraven pojmout mnoho malých a středně velkých lodí. Přístav je moderně vybaven a má špičkové zázemí. Velmi důležitou roli při rozvoji Can Sanc také hraje blízkost (cca 5 km) města Mataró, které je centrem regionu.

  

Jinak k podobě samotného městečka. To se nachází podél odvodňovacího kanálu, který vede i skrz Sant Andreu de Llavaneres. V letních měsících bývá ale většinou vyschlý. Většinu obce tvoří nová zástavba apartmánů a hotelů. Hlavní silnice vede spolu s železniční tratí bezprostředně vedle pláže.

V západní části obce blízko pobřeží je benzínová pumpa a hned vedle ní velké parkoviště, které tvoří takový jakoby nepříliš hezký střed města. Naproti pumpě se také nachází malé nádraží a hned za ním městská pláž. Pláž je zde písčitá, ale poměrně nesouměrná a nikterak dlouhá. Ve východní části města převládají větší hotely nebo řadové apartmány. Místo pláže je zde již zmíněný přístav. Dál směrem na východ pak bezprostředně navazuje letovisko Montalt Parc, které když už nic jiného, tak se aspoň může pochlubit nádhernými plážemi. Takže pokud to sem nemáte daleko, tak určitě zvažte zda se vám nevyplatí jít na pláž sem.

 

Napiš komentář