Čvc 29

Badalona

do Města

Badalona je španělské město, které se nachází v Katalánsku a je součástí širší aglomerace Barcelony. V současnosti má město přes 218 000 obyvatel. Badalona leží na pobřeží Costa Maresme a je oblíbeným přímořským letoviskem.

Historie

Badalona byla založena už Římany ve třetím století před Kristem. Současná podoba města se však začala vytvářet až v 10. století po Kristu. Význam Badalony začíná vzrůstat především během industrializačního procesu v 19. století. Městem se Badalona stává teprve v roce 1897.

  

Současnostná podoba

V současné době může město nabídnout pěkné historické památky a kvalitní pláže u Středozemního moře.
Jednou z nejstarších památek v Badaloně jsou římské vykopávky, za pozornost stojí zejména prohlídka městských římských lázní, které se jmenují Baetulo. Prohlídky těchto lázní začínají v centru Badalony.

Další velmi významnou památkou Badalony je starý klášter Sant Jeroni de la Murtra z 13. století.

  

Přečtěte si…

Konečně pravda o Booking.cz a jak se dostat k nejlepším hotelům.

Pokud se budete chtít pouze projít, můžete navštívit obchodní čtvrt Calle del Mar a staré město. Tam najdete mimo jiné pěkné městské muzeum, kde se můžete dozvědět mnoho zajímavých informací o pozůstatcích starodávné římské osady Baetulo. Na kafe můžete zajít na La Ramblu, kde je mnoho kaváren pod nádherně vysokými palmami.

Z kulturního hlediska je zajímavý svátek svatého Anastáze, který se koná v květnu. Anastáz je patron města, takže každým rokem si obyvatelé Badalony připomínají tohoto světce. Večer před tímto svátkem, se obyvatelé města srocují na městských plážích a pálí čerty.

Badalona je rovněž vyhlášená pro svá četná sportovní zařízení. Na místních plážích najdete celou řadu krásných bazénů a kurtů na plážový volejbal.

  

Zajímavosti v okolí

Jelikož se Badalona nachází kousíček od Barcelony, je ideální navštívit tuto katalánskou metropoli a podívat se na fascinující stavby katalánského architekta Antonia Gaudího. Časté příměstské vlaky spojují Badalonu s centrem Barcelony, takže v centru Barcelony jste za chvilku. Velmi praktické příměstské vlaky spojují Badalonu také s ostatními plážovými letovisky podél krásného a malebného pobřeží Costa Marasme, takže neváhejte a využijte tohoto místního dopravního prostředku k lepšímu poznání tohoto nádherného koutu Španělska.

  

Napiš komentář